ataturk
BÜRO-İŞ

1 MAYIS'TA TANDOĞAN'DAYIZ!

1 MAYIS'TA TANDOĞAN'DAYIZ!
İşçi ve emekçilerin tüm dünyada Birlik Mücadele ve Dayanışma günü olan 1 Mayıs’ı 2013 yılında emperyalizmin bölgemizde ve ülkemizde bin bir oyun oynadığı bir dönemde kutlayacağız.

İnsanların sınıf kimliğini değil de feodal dönemden kalma mezhep ve etnik kimliğinin öne çıkarıldığı, bölge ve ülkemiz emekçi sınıfları için karanlık bir dönemi yaşıyoruz.

Bölgemizin hassas bir dönemden geçtiği, Cumhuriyetimizin kazanımları emperyalizmin çıkarları doğrultusunda bir bir ortadan kaldırıldığı bu günlerde işçi ve emekçilere daha büyük görevler düşüyor.

Emperyalizmin en eski yöntemi olan böl ve yönet dayatmaları sonucu ülkemizde “yeni” anayasa yapımı fırına sokulmuştur. “Barış” ve “çözüm” süreci adı altında çözülme sürecinin başlatıldığı günleri yaşıyoruz. Emperyalizm sarı sendikacılık dönemine taş çıkartacak yöntemlerle emekçi örgütlerini kullanmaya çalışmaktadır. Emekçiler mezhep/etnik kimlik ekseninde örgütlenmeye çalışılıyor.

Ulusal devletler ortadan kaldırılmaya çalışılırken taşeronlaşma ekonominin her alanına hakim olmakta, özelleştirmeyle kamu malları haraç mezat satılırken güvencesizleştirmeyle sermaye için dikensiz gül bahçesi yaratılmak istenmektedir.
Hukuk devleti olmaktan hızla uzaklaşılırken muhalif olan herkes çeşitli gerekçelerle yıllarca zindanlarda yatırılmaktadır.
Şunu iyi biliyoruz ki “Akil adamlar” uygulaması emperyalizmin bir projesidir. Bu projenin vatanımızın bölünme, cumhuriyetimizin yıkımı amacıyla kullanıldığı artık emekçi halkımız tarafından açıkça görülmektedir.
İşte böylesine zorlu bir dönemde emekçiler ve tüm yurttaşlarımız vatanına, cumhuriyetine, emeğine sahip çıkmalıdır. Deneyimlerimizden şunu biliyoruz ki bir ülkenin ekonomik ve siyasi anlamda tam bağımsızlığı emek mücadelesiyle doğru orantılıdır.; ikisi birbirinden ayrılamaz. Hem ülkenin her alanda bağımsızlığı , hem de emekçinin haklarının korunması ve geliştirilmesi için mücadelenin birlikte yürütülmesinin zorunlu olduğu bir dönemdeyiz.
Bizler, aşağıda imzası olan kurumlar olarak 1 Mayıs Birlik, Mücadele Dayanışma gününde vatanımıza, cumhuriyetimize, emeğimize sahip çıkıyoruz.
Tam bağımsız bir ülke özlemini taşıyan Atatürk Devrimleri ve başta emekçiler olmak üzere emekten yana olan tüm halkımızı 1 Mayıs’da saat 12.00’de Tandoğan Alanı’nda kutlamaya çağırıyoruz.

 YAŞASIN 1 MAYIS!

 Birleşik Kamu İş Konfederasyonu
 Vatan Cumhuriyet ve Emek Birlikteliği Bileşenleri
 ve
 Siyasi Partiler
Sosyal Medyada Paylaş :
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.