ataturk
BÜRO-İŞ

BÜRO-İŞ 5. Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

 

Divan Başkanlığını Ulaşım-iş Sendikası Eski Genel Başkanı Sn. Adem ÇALIŞKAN’ın, divan üyeliklerini Birleşik Kamu-iş Konfederasyonu Eski Eğitim Sekreteri Sn. Necla KENDİGELEN ve Ulaşım-İş Sendikası Genel Sekreteri Sn. Halil İbrahim KÜTÜK’ün yaptığı Vatan, Emek, Cumhuriyet Mücadelesi veren Büro İş Sendikamızın Seçimli 5. Olağan Genel Kurulu 11-12 Mayıs 2019 tarihlerinde Ankara’da yapılmıştır.

 

Açılış konuşması sendikamızın Onursal Genel Başkanı Sn. Haydar ŞAHİNDOKUYUCU’nun yaptığı Genel Kurulumuza, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sn. Yıldırım KAYA, İyi Parti Kurucusu ve Genel İdare Kurulu Üyesi Sn. Bircan AKYILDIZ, İyi Parti Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Sn. MecitHAZIR,  Eski Maliye Bakanı ve CHP Konya Milletvekili Sn. Abdullatif ŞENER, İyi Parti Konya Milletvekili Sn. Fahrettin YOKUŞ, CHP Emek Bürolarından Sorumlu Ankara İl Başkan Yardımcısı Sn. Celalettin ÖZGEN, İyi Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Sn. Ertan SUN, Çalıkuşu Derneği Başkanı Av. Tülay BEKAR, İç Anadolu Belediyeler Birliğinden Sn. Salim ÇORUK, Keçiören Belediyesi CHP Meclis Üyesi Hasan YAĞIZ, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Sn. Mehmet BALIK, Birleşik Kamu-İş Genel Örgütlenme Sekreteri Sn. Hasan KÜTÜK, Ulaşım İş Sendikası Genel Başkanı Sn. Cihad KORAY, Kültür Sanat İş Sendikası Eski Genel Başkanı  Sn. Şahin ÇULCUOĞLU, Kültür Sanat İş Genel Mali Sekreteri Sn. Orhan ÇINAR, Tüm Yerel Sen Genel Sekreteri Sn. Arap MUCUR, ,  Eğitim İş  Genel Özlük-Hukuk ve TİS Sekreteri Sn. Maksut BALMUK, Tarım Orman İŞ MYK Üyeleri Sn. Medet YÜCEL, Sn. Barış GİRGİNEL, Sn. Hasan ÖZER, Tüm Yerel Sen Ankara Şube Başkanı Metin CANDAŞ, Tüm Yerel Sen Ankara Şube Yöneticisi Hasan HANCI, bağlı sendikalarımızın şube yöneticileri, Demokratik Kitle Örgütlerinin Temsilcileri ve Siyasi Partilerin Temsilcileri katılarak bizleri onurlandırmıştır.

 

Genel Kurulumuz, demokratik olgunluğunu ortaya koyan bir şekilde başarı ile sonuçlanmış olup ortaya çıkan irade, sendikamızın değerli üye ve delegelerinin Sendikamızın yönetimine ortak olmasının, bizzat kendileri tarafından yetkilendirmenin demokratik yolu ve aracıdır. O nedenle yapılan seçimlerin bir tek galibi vardır, o da göz bebeğimiz Büro İş Sendikamızdır.

 

Genel Kurula katılarak sendikamıza sahip çıkma iradesi gösteren bütün delegelerimize teşekkür ederiz. Genel kurulda yaşanan saygı, sevgi ve nezaket ortamının bundan sonra da bozulmadan, bir bütünlük içerisinde devam edeceğini görmek sendikamızın geleceği adına umut vericidir.

 

Hizmet edeceğimiz önümüzdeki üç yıllık görev süremiz içerisinde, Merkez Yönetim Kurulu olarak birlik ve beraberlik içinde, el ele vererek, bilgiyi, aklı, ahlakın temel ilkelerini, hukuku, hukukun üstünlüğünü rehber alarak, birlik olma iradesini, yani sevgiyi, saygıyı ve dayanışma ruhunu öne çıkararak, sabır, cesaret ve kararlılık içinde, ama çok çalışarak asıl yetki sahibi olan siz değerli üyelerimiz adına hareket ederek yetki kullanacağımızı ve sendikamıza değer katacağımızı özellikle bilmenizi isteriz. Bütün bunları hep birlikte yılmadan yapacağımıza olan inancımızla sendikamızın amaçlarına ulaşabilmesi için birlik ve beraberlik içerisinde tüm üyelerimizi göreve çağırıyor, her etkinliğimize canla başla katılmanızı bekliyoruz.

 

Genel Kurulumuza katılan, çelenk, çiçek,mesaj gönderen tüm dost ve misafirlerimize teşekkür ederiz.

 

Genel Kurulumuz sonucunda siz değerli delegelerimizin iradesiyle oluşan Merkez Kurullarımız:

Merkez Yönetim Kurulu:

Binali KESKİN

Ömer SEZGİN

Alay HAMZAÇEBİ

Soner SÖNMEZ

İlhan TAN

İrfan ÖZSARI

Şehabettin AŞLAR

 

Merkez Denetleme Kurulu:

Şenol İÇME

Mualla AYDIN

Adıgüzel ÇELİK

 

Merkez Disiplin Kurulu:

Hüseyin KOLAÇ

Vural ESER

Filiz KIZILKAN KAYABAŞI

 

« 1 arasında 2 »
Sosyal Medyada Paylaş :
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ