19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NDA ANITKABİR’E YÜRÜDÜK

Büro-İş sendikamızı Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikalarla, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Anıtkabir’e yürüdü.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Güvenpark’ta toplanan Sendikamız  Büro-İş, konfederasyonumuz ve bağlı sendikalarla Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük öncülüğünde Güvenpark’taki Atatürk Anıtına çelenk koyup bir dakikalık saygı duruşundan bulundu.

Sendikamız Büro-İş, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla binlerce kişiyle Güvenpark’ta toplanarak Anıtkabir’e yürüdük.  Yürüyüşte Sendikamız Genel Başkanı Haydar Şahindokuyucu, Genel Mali Sekreteri Binali Keskin, Ankara Şube Başkanı Kamil Özdemir ve MYK üyeleri, Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, Genel Sekreteri Mücahit Dede, Genel Mali Sekreteri Ali Taştan, Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Hakan Kıran,  Konfederasyonumuza bağlı sendikaların Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Şube Yöneticileri ve MYK üyeleri ile çok sayıda üye katıldı.

Sendikamız Büro-İş, Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikalar yürüyüşte sık sık “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” sloganları attı.  Anıtkabir girişinde görevliler, Türk bayrağı ve Atatürk posteri dışında hiçbir yazılı pankart, döviz ve flamanın içeri sokulmasına izin vermedi.

İlginizi Çekebilir

Birleşik Kamu-İş'in Toplu Sözleşmeye İlişkin Görüş ve Taleplerini İçeren Raporu Yayımlandı
Bunlara karşı düşünülen kurtuluş çareleri
Bir Millet Uyanıyor!
18 Aralık'ta Halk İçin, Halkçı Bütçe İçin İŞ BIRAKIYORUZ!
Ulaşım ve Servis Yardımı İçin Adalet Bakanlığı'na Başvurduk
Kars TÜİK Bölge Müdürlüğü'nde Yaşamını Yitiren 6 Kamu Emekçisi İçin Başsağlığı
Adalet Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme Yönetmeliğinde Değişiklik
SOMA HALKI YALNIZ DEĞİLDİR!
Arşiv Belgeleri İle Menemen Olayı
Hükümet-Sen'in Sözde Toplu Sözleşmesine Dava Açtık
BÜRO-İŞ BİRLEŞİK KAMU-İŞ’İN EYLEMİNE DESTEK OLDU
BÜRO-İŞ TÜZÜĞÜ
8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN!
BÜRO-İŞ'İN YEMEK ÜCRETİNE ZAM PROTESTOSU SES GETİRDİ
"Bu Dünyada Yaptıklarımız Sonsuzlukta Yankılanacaktır"
Sosyal Medya:
Share

Önceki yazıyı okuyun:
ÜÇ FİDAN’SIZ KIRK BEŞ YIL GEÇTİ…

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın idam edilişlerinin 45 yılında bir kez daha saygıyla anıyoruz... Mustafa Kemal Atatürk ve...

Kapat