ataturk
BÜRO-İŞ

ALDIĞIMIZ HER NEFES ŞEHİTLERİMİZİN HEDİYESİDİR

ALDIĞIMIZ HER NEFES ŞEHİTLERİMİZİN HEDİYESİDİR

BÜRO-İŞ, şehit polis memuru Fethi Sekin’i ve sendikamız üyesi Adalet Bakanlığı personeli Devlet Memuru şehit Musa Can’ı andı…

Bu dünyada yaptıklarımız sonsuzlukta yankılanacaktır.
Yaptıklarımız ve yapmadıklarımızla, yapabildiklerimiz ve yapamadıklarımızla yargılandığımızda, bugün burada olduğu gibi, şehitlerimiz Musa Can ve Fethi Sekin’i anmak üzere toplandığımız bugün gibi, şu anda düşündüklerimiz gibi, bir an için olsun acılarımızdan ve gözyaşlarımızdan sıyrılıp belki Musa Can ve Fethi Sekin’in yarım kalmış, yarım bırakılmış tüm düşlerini, tüm hayallerini, geleceğe dair tüm umutlarını düşüneceğiz.
Bugün burada anmak için toplandığımız Musa Can ve Fethi Sekin’in aziz hatıraları önünde saygı ile eğilirken, belki de, bir Devlet memurunun kendi ailesine, kendi evlatlarına bırakabileceği en büyük, en değerli mirasın temiz, saygın, cesur bir isim bırakmak olduğunu düşüneceğiz.
Belki giderek daha da kirlenen bir dünyada, kan gölüne dönen bir coğrafyada umutlarımızı, hayallerimizi ne yazık ki Musa Can ve Fethi Sekin ile birlikte biraz daha kaybettiğimizi düşüneceğiz.
Belki iyi olan, temiz olan, güzel olan, değerli olan hemen hiçbir şeyin uzun süre kalmadığı ve yaşayamadığı bir dünyada, kendimizi her geçen gün daha çaresiz, daha yalnız, daha kimsesiz hissettiğimizi düşüneceğiz.
Belki kaybettiklerimize, kaybetmeden önce daha sıkı sarılmadığımız, onu daha iyi tanımadığımız, onunla daha fazla zaman geçirmediğimiz için üzüleceğiz.
Belki kaybettiklerimizi, kaybetmeden evvel hiç tanımadığımız için kendimize kızacağız.
Ve hep aynı soruyu soracağız kendimize.
Önemli olan nedir?
Önemli olan bizden sonrasına iyi bir anı olmak, temiz bir geçmiş bırakmak, sevecen bir baba, müşfik bir koca, iyi bir evlat, candan bir kardeş, vefalı bir dost, gerçek bir arkadaş olabilmektir.
Bugün burada toplanan bizler, Musa Can’ı ve Fethi Sekin’i anarken, bu cesur, yürekli insanları tanıyan ve tanımayanlar, onlarla koca bir yaşamı paylaşmış olanlar ve onları hiç tanımadıkları halde Türkiye’nin dört bir yanında ama kalbi tam da burada, bizimle birlikte bugün burada atanlar; hepimiz aynı şeyi düşünüyor olacağız.
Musa Can ve Fethi Sekin sayesinde, onların fedakârlıkları sayesinde bugün burada ve kalleş teröre inat bir aradayız!
Ve bizler bir arada olmaya devam ettikçe, bu millet bir ve beraber olmaya devam ettikçe hiçkimse ama hiçkimse bu ülkeyi bölemez, yıkamaz.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde oldukça, bu ülkeyi hedefinden alıkoyacak tek bir engel yoktur.
Kanla, irfanla kurduk biz bu Cumhuriyeti. Canla ve kanla da müdafaa etmekten geri duracak yoktur.
Yaşamını başka yaşamlar varolsun diye feda edenler ölümsüzdür.
Adımız Musa, adımız Fethi olmayabilir.
Ama burada yüzlerce Musa, yüzlerce Fethi vardır.
Sevgili Musa, Sevgili Fethi;
Gözünüz arkada kalmasın. Evlatlarınız evlatlarımızdır.
Düşleriniz düşlerimiz, umutlarınız umutlarımızdır.
Bu dünyada yaptıklarınız sonsuzlukta yankılanacaktır.
Sonsuzlukta buluşmak üzere, sevgili Musa, sevgili Fethi; sizleri bir kez daha saygı ile, minnet ile, rahmet ile anıyorum.
Haydar ŞAHİNDOKUYUCU
BÜRO-İŞ
Genel Başkan

Sosyal Medyada Paylaş :
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ