ataturk
BÜRO-İŞ

Basına ve Kamuoyuna

 

Bugün 17 Şubat 2016’da meydana gelen ve 29 vatandaşımızı yitirdiğimiz, 61 kişinin de yaralandığı Merasim Sokak Saldırısının yıldönümü.
Ankara’nın Çankaya ilçesinde Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve askeri lojmanların yakınında bulunan Merasim Sokak’ta askeri servis araçlarının geçişi sırasında meydana gelen ve ülkemizi yasa boğan kalleş saldırının üzerinden iki koca yıl geçti.
Olayın failleri hakkında başlatılan soruşturma sonrasında açılan dava aradan geçen bu kadar zamana rağmen ne yazık ki halen devam etmektedir ve davanın duruşması 26 Şubat tarihine ertelendi.
Kaybettiklerimizin ve saldırıdan yaralı olarak kurtulanların acısı hala bu kadar taze iken; sorumluların bir an önce yargı önüne çıkarılıp yine bir an önce hak ettikleri cezalar ile cezalandırılmaları; hem yitirdiklerimize, hem yaralılarımıza ve hem de bu ülkeyi ülke yapan tüm değerlere, hukuk ve adalete olan biricik borcumuz olmalıdır.
Geciken adalet adalet değildir.
Kaybettiklerimiz ve yaralılarımız hala gözlerimizin önündedir. Kalleş saldırının görüntüleri, fotoğrafları hala gözlerimizin önündedir.
Bir terör dalgasının hedefi olan Türkiye’mizin 2016 yılına dair anıları ne yazık ki acı ve keder yüklüdür.
Sadece 2016 yılı içinde basına ve kamuoyuna yansıdığı üzere 26 terör saldırısı meydana gelmiştir. Haziran 2015-Aralık 2016 tarihleri arasında ise bu sayı 32’dir ve bu saldırılarda en az 460 vatandaşımız yaşamını yitirmiştir. Sadece bu tarihler arasındaki yaralı sayımız ise 2 binin üzerindedir.
Bizler, bugün burada, 17 Şubat 2016’da meydana gelen korkunç terör saldırısında kaybettiğimiz 29 vatandaşımızı ve 61 yaralımızı hatırlıyoruz.
Biz bugün burada, Afrin’de kaybettiğimiz şehitlerimizi anıyoruz.
Bugün burada, bu ülke için, bu bayrak için, bu millet için toprağa düşen, bugün burada, tek bir vücut halinde, birlikte ve bir arada olmamızı borçlu olduğumuz tüm insanları anıyoruz.

Bugün buradayız.

Aynı acıları tekrar ve tekrar yaşamamak için, birlik ve beraberliğimiz için, vatan, millet ve bayrak için, uygar bir dünyanın medeni bir ülkesi olan Türkiye Cumhuriyeti için, Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği aydınlık yolda yürüyen genci yaşlısı, kadını erkeği olarak; hiçbir etnik köken, hiçbir inanış, hiçbir ideolojinin ayıramayacağı ve tek bir vücut halinde var olan, daima bir arada, kederde ve sevinçte birlikte kalan, canı yansa da can yakmayan, incinse de incitmeyen, bir anlayışla bir arada olan büyük, mutlu Türkiye için.
Silahtan, kandan menfaat temin edenler, acıyı ranta çevirenler, siyasi istikbal uğruna teröre seyirci kalanlar, “sözkonusu vatansa gerisi teferruattır” diyemeyenler, adları her ne olursa olsun emperyalist hayallerin kanlı tetikçisi kirli eller, terör uzantıları!!!

Bugün buradayız.
Biliniz ki yarın da burada olacağız.

Haydar ŞAHİNDOKUYUCU
Genel Başkan


 

Sosyal Medyada Paylaş :
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ