ataturk
BÜRO-İŞ

BERKİN ELVAN’I KAYBETTİK

BERKİN ELVAN’I KAYBETTİK

Gezi Parkı gösterileri sırasında ekmek almaya giderken biber gazı fişeği ile başından ağır yaralanan Berkin Elvan’ın bugün sabah saatlerinde 269 gün süren yaşam mücadelesinin ardından vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Büro-İş Sendikası olarak anılan gösteriler devam ederken “İktidar bu ülkede demokrasinin mi yoksa tiranlığın mı hüküm süreceğinin seçimini yapmalıdır!” diyerek siyasi iktidarı sorumlu davranmaya davet etmiş ve yönetenlerin de yönetilenlerin tabi oldukları hukukla bağlı olduklarına, hukukun bittiği yerde tiranlığın başlayacağına dikkat çekmiştik. Ne var ki siyasi iktidar, yaşananlardan ders almak yerine, sözkonusu gösterilerden bu yana izlediği son derece yanlış politikalar ve yaklaşımlarla halkın demokratik talep ve istemlerine karşı şiddetin diliyle cevap vermeye devam etmiş; bugün dahi Berkin Elvan’ı anmak ve sorumluların cezalandırılması için gösteri yapan kitlelere yine polis gücüyle orantısız şekilde müdahale etmiş ve onlarca insanın yaralanmasına neden olmuştur.

Üzülerek görüyoruz ki siyasi iktidar eliyle ülkemizin götürüldüğü yer karanlıktır. Baskı ve şiddetin ülkeyi ve milletimizi götürdüğü yer de suçluların ellerini kollarını sallayarak büyük bir rahatlık içinde gezdiği, masumların ise can verdiği, tam anlamıyla bir kaos ortamıdır.

Yaşamının henüz baharında yaşamını yitiren Berkin Elvan’ı sevgiyle anarken; kederli ailesine, tüm sevenlerine ve tüm ülkemize başsağlığı diliyoruz.

Berkin Elvan unutulmayacaktır!

Sosyal Medyada Paylaş :
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.