ataturk
BÜRO-İŞ

BÜRO-İŞ 4.OLAĞAN GENEL KURULU BAŞLADI

BÜRO-İŞ 4.OLAĞAN GENEL KURULU BAŞLADI

Büro-İş 4’üncü Olağan Genel Kurulu Ankara Kent Otel’de başladı:  Delegeler; yarın Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulları Asıl ve Yedekleri ile Üst Kurul Delege Adaylarının tespiti için oy kullanacak.

Büro-İŞ, “Gurur ve Mücadele Dolu 10 Yıl” sloganıyla 4. Olağan Genel Kurulunu Ankara Kent Otel Salonu’nda başladı. Türkiye’nin dört yanında çok sayıda üye,  yüzlerce delege katıldı.  Genel Kurul salonuna “Büro-İş Kurucu üyesi Necmettin Karahan ve Durmuş Erkin”in resimleri damga vurdu.

Büro-İş Genel Kuruluna Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük,  MYK üyeleri  Mücahit Dede, Ali Taştan, Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız,  Tarım Orman-İş Genel Başkanı Şükrü Durmuş,  Kültür Sanat-İş Genel Başkanı Hamza Candanoğlu,  Ulaşım-İş Genel Başkanı Adem Çalışkan,   Tüm Yerel-Sen Genel Sekreteri Arap Mucur,  Tüm Yerel-Sen Ankara Şube Başkanı Ayşe Bilgi, TÜMÜD Genel Sekreteri Suay Kahraman,  ADD Almanya Hannover Başkanı İsmail Yıldız,  HKP Ankara İl Başkanı Av. Seyit Kıran,  Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreteri Av. İzzet Güneş Gürseler, CHP Ankara Milletvekilleri Şenal Sarıhan,  Ali Haydar Hakverdi,   Yargıçlar Sendikası Ankara Temsilcisi Bülent Yücetürk, Yarsav Başkan Yardımcısı Defne Bülbül, Nakliyat-İş Ankara Bölge Temsilcisi Bayram Kargın,  Ankara Barosu Avukatlarından Av. Tülay Bekar, Av. Uğur Demir, Büro-İş Genel Merkez Yönetim Kurulu, Büro-İş Şube Başkanları, Büro-İş İl Temsilcilikleri, üyeler ve delegeler katıldı.

Büro-İş Genel Kurulunda yoklama ve açılışını ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından divanın oluşturulmasıyla devam etti. Çok sayıda davetlinin katıldığı Genel Kurul’da Divan Başkanlığı’nı Ulaşım-İş Sendikası Genel Başkanı Adem Çalışkan yaptı.  Büro-İş Genel Başkanı Haydar Şahindokuycu açılış konuşmasını yaptı. Büro-İş, Genel Kurul konuşmalarının ardından sendikanın 10 yıllık geçmişini anlatan 10 dakikalık sinevizyon gösterisi katılımcılara izletildi.

Genel kurulun ilk günü Divan Seçimi, Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulları Faaliyet Raporlarının Görüşülmesi ve İbras ile Mali Raporun okunması ve ibrası gerçekleştirildi.  Ardından tüzükle ilgili değişiklik önerileri yapılarak oy birliğiyle ilgili tüzük maddeleri değiştirildi.   Tüzük değişikliklerinin oylamasından sonra Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulları Asıl ve Yedekleri ile Üst Kurul Delege Adaylarını Tespiti gerçekleştirildi.

Genel Kurulda ilk sözü alan Büro-İş Genel Başkanı Haydar Şahindokuycu açılış konuşmasına “Büro-İş’in 4. Olağan Genel Kurulumuza katılarak bizleri bu anlamlı günde varlıkları ile onurlandıran tüm konuklarımıza, tüm yönetici arkadaşlarımıza, tüm üyelerimize ve tüm değerli katılımcılarımıza yürekten teşekkür ediyorum” sözleriyle başladı.

Bir avuç yürekli insan olarak 10 koca yılı geride bıraktıklarının altını çizen Şahindokucu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Büro-İş Sendikası olarak 10. kuruluş yılımızda; geçtiğimiz 10 yıldan çok daha etkin, çok daha büyük, çok daha söz sahibi, emek ve vatan mücadelesinde daha etkili ve kararlı, tam anlamıyla kurumsallaşmış ve örgütlü toplumun en büyük ve en önemli temsilcilerinden olduğumuza ve el birliği ile omuz omuza sayısız fedakarlıklarla ulaşmış olduğumuz bu noktayı daha da yukarılara hep birlikte taşıyacağımıza yürekten inanıyorum.”

Konuşmaların ardından,  hayatını kaybeden Necmettin Karahan adına Dursun Öztürk’e, Cafer Polat ve  Temel Aydın’a plaket verildi.

Yarın Merkez Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu asıl, yedek üyeleri ile Genel Merkez Konfederasyon Genel Kurulu Delegeleri için oy kullanılacak.

Büro-İş Genel Başkanı Haydar Şahindokuycu’nun konuşma metninin tamamı için tıklayın. 

Sosyal Medyada Paylaş :
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ