ataturk
BÜRO-İŞ

BAKAN SEMA RAMAZAOĞLU HAKKINDA SUÇ DUYURUSU YAPTIK

BAKAN SEMA RAMAZAOĞLU HAKKINDA SUÇ DUYURUSU YAPTIK

Büro-İş Sendikası, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun Karaman’da çocuk öğrencilere tecavüz skandalıyla ilgili “Bu, bir kere rastlanmış olması, hizmetleriyle ön palana çıkmış bir kurumumuzu karalama için gerekçe olamaz” sözlerini yargıya taşıdı.

Büro-İş Sendikası Genel Başkanı Haydar Şahindokuyucu, sendika üyeleri , Türkiye Barolar Birliği Hayat Ağacı Projesi Başkanı Av. Sema Aksoy ile projede yer alan  Av. Tülay Bekar  ve çok sayıda avukatla birlikte Ankara Adliyesi’nde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında ve Ensar Vakfı hakkında Ankara Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusu yaptılar.

“ÇOCUKLARA KARŞI İŞLENEN CİNSEL SALDIRILAR KAPITLAMAZ”

Büro-İş Sendikası Genel Başkanı Haydar Şahindokuyucu, çocuklara karşı işlenen cinsel saldırıların ve tecavüz olayının kapatılamayacağını, bu suça bulaşan kişilerin ve vakfın yargılanmaktan kurtulamayacağına dikkat çekti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun “Bu, bir kere rastlanmış olması, hizmetleriyle ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz” sözlerini hatırlatan Şahindokuyucu, “Ensar Vakfı’nı övücü açıklamanın skandalın ötesinde ifadeler barındırmaktadır. Çocuklara karşı işlenen suçlarının savunulacak hiçbir tarafı olamaz” dedi.

ENSAR VAKFI’NIN ÇORUM ŞUBESİ’NDE AYNI SUÇ İŞLENDİ

Büro-İş Sendikası, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suçu, suçluyu övme ve bu suçu basın yoluyla işlemesi nedeniyle suç duyurusu yaptı.

Dilekçede dikkat çeken açıklamalar şu şekilde:

Üstelik bahsedilen olay ilk kez vuku bulmuş olmayıp daha öncesinde de Ensra Vakfının Çorum Şubesi Başkanı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Zekai İşleri ve Rize Şubesi Başkanı Mehmet Nuri Gezmiş’de ayın suçtan yargılanmış ve cezalandırılmışlardır.

Sosyal Medyada Paylaş :
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ