ataturk
BÜRO-İŞ

Halkının can ve mal güvenliğini sağlayamayan bir devletten söz edilemez!

Halkının can ve mal güvenliğini sağlayamayan bir devletten söz edilemez!

Bugün Ankara’da yapılacak olan ve DİSK, KESK, TMMOB, TTB tarafından çağrısı yapılan ‘Emek Barış Demokrasi Mitingi’ öncesinde düzenlenen terör saldırısı sonucunda ilk belirlemelere göre alanda bulunan 86’dan fazla vatandaşımız yaşamını kaybetmiş ve yüzlerce vatandaşımız da yaralanmıştır.

Yaşanan terör eylemlerinin tüm Türkiye’yi etkisi altına aldığı bir karanlık dönemden geçmekteyiz. İç ve dış siyasi çalkantıların yarattığı belirsizlik, öngörüsüz ve dünya gerçeklerinden bihaber tasarruf ve uygulamalar, hamasi nutuklar ve kendi coğrafyasına yabancı kerameti kendinden menkul yüksek egoların koca bir ülkeyi yangın yerine çevirdiğini üzülerek ve yaşayarak görmekteyiz.

Hangi amaçla gerçekleştirilmiş olursa olsun, hangi karanlık odaklarca tertiplenmiş olursa olun; terör nereden gelirse gelsin buna eşit mesafede yaklaşmaktan ve kınamaktan aciz, terörle uzlaşarak siyasi emellerine ulaşacaklarını zanneden kifayetsiz muhterislerin, güvenlik güçlerinin operasyon taleplerine kayıtsız kalanların, tonlarca patlayıcının şehirlere getirilmesine seyirci kalanların da ellerine ve yüzlerine bulaşan bu kanın koca bir ülkenin ve halkının geleceğine, bağımsızlığına ve bin yıllık kardeşliğine zerre kadar zarar veremeyeceğine inancımız tamdır.

Bu kalleş eylem, uygulanan politikaların ve gündelik siyasetlerin de iflası anlamına gelmektedir. Bir bütün olarak Devlet ve kamu gücü ile otoritesi, bir an önce asli görev alanına; halkının sağlık, güvenlik ve huzuru ile sosyal ve ekonomik olarak asgari yaşam şartlarını sağlamaya yönelmelidir.

Zira;

Halkının can ve mal güvenliğini sağlayamayan bir devletten söz edilemez.

Bu kalleş saldırıda yaşamlarını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, tüm milletimize başsağlığı diliyoruz.

BÜRO-İŞ SENDİKASI

Sosyal Medyada Paylaş :
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ