ataturk
BÜRO-İŞ

TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR; LANETLİYORUZ!

TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR; LANETLİYORUZ!

Sendikamız BÜRO-İŞ ve konfederasyonumuza bağlı sendika yöneticileri Ankara’daki kalleş saldırıda yaşamını yitiren yurttaşlarımız için saygı duruşunda bulunup patlamanın olduğu yere karanfiller bıraktı.

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, Genel Sekreteri Mücahit Dede, Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir, Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, Büro-İş Genel Başkanı Haydar Şahindokuyucu, Tarım Orman-İş Genel Başkanı Şükrü Durmuş, Kültür Sanat-İş Genel Başkanı Hamza Candanoğlu ve bağlı sendikaların MYK üyeleri ile şube yöneticileri patlamanın olduğu yerde “Terör İnsanlık Suçudur, Lanetliyoruz” pankartı açarak basın açıklamasının ardından katliamın olduğu yere karanfiller bıraktı.

“OCAKLARA ATEŞ DÜŞMESİ VE ÖLÜMLER KABUL EDİLEMEZ”

Katliamın olduğu yerde kitle adına açıklama yapan Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Kütük, “Tarihsel derinliği olan bir ülkede her geçen gün bu insanların acı, işkence çekmesi, evlerde çığlıkların yükselmesi, ocaklara ateş düşmesi ve ölümlerin olması kabul edilemez.” dedi.

Emek örgütü olarak terörün acımasızlığının altını çizen Kütük, “Dağlıca’da ölen askerlerimiz de, Suruç’ta ölen gençlerimiz de, Ankara Garında ölen emekçilerimiz de, dün akşam ölen insanlarımız da hepsi terörün kurbanıdır. Masum insanların ölmesine neden olan hiçbir olayı kabullenmemiz mümkün değildir” şeklinde konuştu.

Kurulduğu tarihten bu yana emek örgütü olma sorumluluğu ve bilinciyle mücadele ettiklerini altını çizen Kütük, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Yaşanan gelişmeleri, Türkiye kamu emekçileri ve halkımız ile paylaşmayı bir zorunluluk ve tarihi bir sorumluluk olarak görüyoruz. Ulusal bağımsızlığımıza ve bütünlüğümüze laik demokratik cumhuriyetimize, barışımıza ve kardeşliğimize yönelik bu saldırıyı şiddetle kınıyor, bu kanlı saldırıda yaşamını kaybeden yurttaşlarımıza rahmet, ulusumuza ve Türk Silahlı Kuvvetlerine başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaş :
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ