ataturk
BÜRO-İŞ

TOMA’YA, GAZA VE PLASTİK MERMİYE RAĞMEN BAŞKANLIK ANAYASASINI PROTESTO ETTİK

TOMA’YA, GAZA VE PLASTİK MERMİYE RAĞMEN BAŞKANLIK ANAYASASINI PROTESTO ETTİK

Büro-İş olarak Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikaları ile birlikte gerçekleştirdiğimiz, “Başkanlık Anayasasına Hayır” protestosuna polis TOMA’yla, gazla ve plastik mermi ile müdahale etti.

Yürüyüşe Genel Başkanımız Haydar Şahindokuyucu, Genel Mali Sekreter Binali Keskin,Konfederasyonu Genel Başkanımız Hasan Kütük, Genel Sekreteri Mücahit Dede, Eğitim-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, Ulaşım-İş Genel Başkanı Adem Çalışkan ve bağlı sendikalarımızın MYK üyeleri, Şube Yöneticileri ve üyelerimiz katıldı.

AKP ve MHP’nin pazarlıkları sonucu hazırlanan ve Anayasa Komisyonundan geçirilen başkanlık sistemini içeren Anayasa değişikliği teklifini protesto etmek için “Milletvekili Yeminine Sahip  Çık” pankartıyla Güvenpark’ta toplandık.  Buradan Konfederasyonumuz ve üyelerimiz, Meclis Dikmen kapısı önüne yürüyüş yapması gaz, tazyikli su ve plastik mermili müdahaleyle engellendi.

Konfederasyonumuz üyeleri,  “Milletvekili Yeminine Sahip Çık”  pankartı eşliğinde sık sık “Başkanlık Anayasasına Hayır” sloganları atarak yürüdü.

Sosyal Medyada Paylaş :
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ