ataturk
BÜRO-İŞ

Yağmur altında adalet istediler

Yağmur altında adalet istediler

Hakim ve savcılara yapılacak bin 155 liralık zammın adliye çalışanlarına da yapılmasını isteyen BÜRO-İŞ Bursa Şube Başkanı Sürmeli Selçuk Söğüt, yargının bir bütün olduğu gerçeğinin göz ardı edildiğini söyledi.
Pankartlarla adliye önünde toplanan Büro Hizmet Kolu Kamu Çalışanları Sendikası (BÜRO-İŞ) üyeleri, ücret eşitsizliğini protesto etti. Basın açıklaması sırasında bastıran yağmur sendikacılara zor anlar yaşattı. Bursa Şube Başkanı Sürmeli Selçuk Söğüt, “Yargı çalışanları büyük ekonomik, sosyal, fiziki zorluklarla karşı karşıya görev yapmaktadır. Kalıcı ve sürekli bir çözüm yerine günü kurtarmaya yönelik adımlarla hakimden savcısına, hizmetlisinden mübaşirine, zabıt katibinden yazı işleri müdürlerine, Yargıtay, Sayıştay ve Danıştay emekçilerinden Bölge Adliye ve Anayasa Mahkemesi çalışanlarına kadar yargının bir bütün olduğu gerçeği göz ardı edilerek sorunlar yıldan yıla nesilden nesile devredilmektedir” dedi.
Adında ‘adalet’ bulunan bakanlığın yargıyı sadece hakim ve savcılardan ibaret görmesinin kabul edilemeyeceğini vurgulayan Başkan Söğüt, “Tüm yargı çalışanlarının tek beklentisi adil, eşit ve insanı bir gelir düzeyinin sağlanmasıdır. Adil ve insanca yaşanacak bir ücret için demokratik baskıcı olmayan bir iş ortamı için gasp edilen haklarımızın iadesi için enflasyon artışından kaynaklanan kayıplarımızın giderilmesi, grev ve toplu sözleşme hakkımız için BÜRO-İŞ olarak yargı emekçileri insanca yaşanacak bir ücrete ve geçim standartlarına ulaşıncaya kadar mücadelemiz sürecektir” diye konuştu.

Milliyet

Sosyal Medyada Paylaş :
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.