ataturk
BÜRO-İŞ

Zabıt Katiplerine Hizmet İçi İmtihanda Son Durum

Zabıt Katiplerine Hizmet İçi İmtihanda Son Durum

Zabıt katiplerine 2. kez uygulama sınavı yapılmasını isteyen genelge de geri çekildi!

Büro-İş; Bakırköy, Büyükçekmece, Küçükçekmece Adalet Dairelerinde başlatılan hizmet içi imtihan uygulamasına karşı girişim başlatmıştı. (Adalet Bakanlığı Müstaşarlık Makamına sendikamız yazısı için tıklayınız.)

Sendikamız yönetimi, konuyu Adalet Bakanlığı Müsteşarı Sayın Birol ERDEM ile de görüşerek getirilmek istenen uygulamanın sakıncalarını doğrudan ifade etme imkânı bulmuş; yapılan değerlendirme sonrasında sözkonusu uygulamanın ve yapılacak hizmet içi imtihanın “şu an için” iptal edildiği bildirilmiştir. (Bakanlığın yazısı için tıklayınız.)
Bakanlık, bu kez 16 Nisan’da aynı uygulamanın bu kez ülke genelinde yapılması yönünde çalışma başlatmıştır. Bakanlığın yazısı aşağıdadır:
uygulama1
uygulama2

(Görsel memurlar.net‘ten alınmıştır.)

Hizmet kolunda kurulu bulunan sendikaların ve yargı çalışanlarının yoğun tepkisini çeken uygulamaya dönük genelge 18.04.2013 tarihi itibariyle geri çekilmiştir.

Bakanlıkça konuya ilişkin olarak resmi yazı gönderileceği bildirilmiş olup; anılan yazı sonrasında karşısında sendikamızca gerekli adımlar hassasiyetle atılacak ve gerektiğinde ivedilikle yargı süreci de dahil olmak üzere gerekli çalışmalar yapılacaktır.

Saygı ile sunarız.

BÜRO-İŞ SENDİKASI GENEL MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaş :
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.