ataturk
BÜRO-İŞ

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Sayın Alpaslan KAVAKLIOĞLU ile Görüştük

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Sayın Alpaslan KAVAKLIOĞLU ile Görüştük

 

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Sayın Alpaslan KAVAKLIOĞLU ile 05.03.2019 tarihinde yapılan görüşmede ele alınan konular;

Milli Savunma Bakanlığı kadrolarında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak görev yapan memurlara (Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıkları dâhil) Milli Savunma Bakanlığınca 78 maddeden oluşan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin son durumu hakkında bilgi alışverişi yapıldı. Ayrıntılar sendikamızca duyurulacaktır.
5510 Sayılı Kanunun 40’ıncı maddesinde değişiklik yapılarak fiili hizmet zammından memurlarında faydalanmasının sağlanması.
Farklı kurumlarda Ek göstergelerin 3600’e çıkarılması çalışmaları yapıldığı bu çalışma kapsamına Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında görevli devlet memurlarının dâhil edilmesinin sağlanması.
Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında açılacak bütün Görevde Yükselme Sınavlarına Türk Silahlı Kuvvetlerinde çalışan memurlarında dâhil edilmesini bakanlık ve kuvvet ayrımı yapılmaksızın dâhil edilmesi.
Atama taleplerinin Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde değerlendirilerek bakanlık Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıkları arasında geçiş kolaylığı sağlanması.
6331 sayılı iş güvenliği yasasının askeri fabrikalar ve dikimevleri dışında tüm kurumlarda eşit olarak uygulanması.
Her görevde birlikte çalışırken, kamplar, sosyal tesisler ile orduevlerinde yapılan personel ayrımcılığına son verilmesi.
Giyecek ve diğer sosyal yardımların iyileştirilmesi.
Yardımcı Hizmetler Sınıfında görevli olup da mesleki iş yapan personelin sınavsız Teknik Hizmetler Sınıfına, meslek sahibi olmayanların Genel İdari Hizmetler Sınıfına geçirilmesinin sağlanması.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin omurgası olan ve her alanda görevlerini en iyi şekilde yerine getiren Devlet Memurlarının özlük haklarının iyileştirmesi ve mağduriyetlerinin giderilmesi konularında görüşme yapılmıştır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş :
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ