Basın Açıklamaları

BERKİN ELVAN’I KAYBETTİK

Gezi Parkı gösterileri sırasında ekmek almaya giderken biber gazı fişeği ile başından ağır yaralanan Berkin Elvan’ın bugün sabah saatlerinde 269 gün süren yaşam mücadelesinin ardından vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

8 MART KUTLU OLSUN!

Toplumların medeni dünyadaki yeri o toplumdaki kadınların medeni ve sosyal yaşama katılması, çalışma ve üretim yaşamındaki rolü, gücü ve etkinliği ile belirlenir.

YOLSUZLUKLAR, YARGI BAĞIMSIZLIĞI VE FİŞLEME İDDİALARINA YÖNELİK BASIN AÇIKLAMASI

Sendikamız BÜRO-İŞ tarafından yargı bağımsızlığına yönelik baskılar ve kamu emekçilerine yönelik fişleme hukuksuzlukları ile ayrımcı, ötekileştirici ve kutuplaştırıcı uygulamalara ilişkin olarak Ankara Adliyesi önünde basın açıklaması yapıldı.

Hocalı Katliamında Yaşamını Yitiren 613 Canı Anıyoruz

Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesinde Ermeni kuvvetlerince 1992 yılında 25 Şubat’ı 26 Şubat’a bağlayan gece Hocalı’da 83’ü çocuk, 106’sı kadın olmak üzere toplam 613 kişi vahşice katledilmiş; 1275 kişinin kaçırıldığı ve 150 kişinin de kaybolduğu bildirilmiştir.

Atama ve Görevden Almalarda Yargı Kararları Etkisiz Kılınıyor

Mecliste kabul edilen önerge ile kamu görevlileri hakkında tesis edilen atama, görevden alma, göreve son verme, naklen veya vekaleten atama, yer değiştirme, görev ve unvan değişikliği işlemleriyle ilgili olarak verilen iptal ve yürütmenin durdurulmasına ilişkin mahkeme kararlarının gereği; dava konusu edilen kadronun boş olması halinde bu kadroya, boş olmaması halinde ise aynı kurumda kazanılmış hak aylık derecesine uygun başka bir kadroya atanmak suretiyle yerine getiriliyor.

SGK’dan Görevde Yükselme Sınavı Duyurusu

“Kurumumuz Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin Hizmet Grupları başlıklı 5 inci maddesinde yer alan unvanlardan Kurumumuzda boş bulunan Şube Müdürü, Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü, Sosyal Güvenlik Merkezi Müdür Yardımcısı, Şef ve Memur kadroları için söz konusu Yönetmelik hükümleri uyarınca “Görevde Yükselme Sınavı” yapılacaktır.

“Yurtseverlere Özgürlük”

Sendikamız Büro-İş, TGB, ADD, Vardiya Bizde Platformu, İP, CHP, Eğitim-İş, Genel Sağlık-İş, Birleşik Kamu İş, Tesud, Cumhuriyet Kadınları Derneği, İzmir Tabipler Odası, Tüm Yerel-Sen gibi kurumların da bileşeni olduğu İzmir Cumhuriyet İçin Güçbirliği Platformu binlerce İzmirli’yi yurtseverlere özgürlük için birleştirdi.