Basın Açıklamaları

BÜRO-İŞ SORUYOR ?

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA
Aşağıdaki sorularımın Adalet Bakanı tarafından yazılı olarak cevaplandırılması konusunda gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

BERKİN ELVAN’I KAYBETTİK

Gezi Parkı gösterileri sırasında ekmek almaya giderken biber gazı fişeği ile başından ağır yaralanan Berkin Elvan’ın bugün sabah saatlerinde 269 gün süren yaşam mücadelesinin ardından vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

8 MART KUTLU OLSUN!

Toplumların medeni dünyadaki yeri o toplumdaki kadınların medeni ve sosyal yaşama katılması, çalışma ve üretim yaşamındaki rolü, gücü ve etkinliği ile belirlenir.

YOLSUZLUKLAR, YARGI BAĞIMSIZLIĞI VE FİŞLEME İDDİALARINA YÖNELİK BASIN AÇIKLAMASI

Sendikamız BÜRO-İŞ tarafından yargı bağımsızlığına yönelik baskılar ve kamu emekçilerine yönelik fişleme hukuksuzlukları ile ayrımcı, ötekileştirici ve kutuplaştırıcı uygulamalara ilişkin olarak Ankara Adliyesi önünde basın açıklaması yapıldı.

Hocalı Katliamında Yaşamını Yitiren 613 Canı Anıyoruz

Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesinde Ermeni kuvvetlerince 1992 yılında 25 Şubat’ı 26 Şubat’a bağlayan gece Hocalı’da 83’ü çocuk, 106’sı kadın olmak üzere toplam 613 kişi vahşice katledilmiş; 1275 kişinin kaçırıldığı ve 150 kişinin de kaybolduğu bildirilmiştir.