“Mehmedim Projesi”yle bir ilke imza atan Büro-İş, “Ateş Sadece Düştüğü Yeri Yakmayacak” sloganıyla yola çıktı.  Proje kapsamında Gazi ve Şehit yakınlarına hukuki, psikolojik, sosyal ve kültürel destek sağlanacak.  

Ankara Konağında, Ankara Kulübü Derneği ile Büro-İş Sendikası arasında “Mehmedim Projesi” imzalandı.  İmza törenine Büro-İş Genel Başkanı Haydar Şahindokuyucu,  Genel Örgütlenme Sekreteri Binali Keskin,  Büro-İş Ankara Şube Başkanı Kamil Özdemir,  Şube Sekreteri Yalın Kılıç, Ankara Kulübü Derneği Başkanı Dr. Metin Özaslan, Ankara Kulübü Kadın Kolları Başkanı Handan Kayakökü ile Ankara Barosu eski Başkanı Av. Sema Aksoy ve Av. Tülay Bekar katıldılar.

Büro-İş Sendikası Genel Başkanı Haydar Şahindokuyucu ile Ankara Kulübü Derneği Başkanı Dr. Metin Özaslan “Mehmedim Projesi”ni imzalayarak, Gazi ve Şehit ailelerine “Yanındayız Tut Elimi” dedi.

İmza töreninde “Ateş Sadece Düştüğü Yeri Yakmayacak” diyen Şahindokuyucu, “terör saldırıları sonrası Şehit ve Gazilerimizin istatistiki birer veriden ya da rakamdan ibaret olmadığını ve samimi bir şekilde yanlarında olduğumuzu göstermek amacıyla Mehmedim Projesi’ni hayata geçirdik” dedi.

Gazi ve Şehit yakınlarını ve ailelerini destekleyecek proje toplumun kalbine dokunacağını belirten Şahindokucuyu, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Mehmedim Projesi Hukuk Destek Birimi de oluşturuldu. İçerisinde Ankara Barosu eski Başkanı Av. Sema Aksoy, Av. Tülay Bekar ve Av Serdar Öztürk yer aldı.”

Mehmedim Projesi Danışma Hattı: 0541 366 31 91 /92

İlginizi Çekebilir

Birleşik Kamu-İş'in Toplu Sözleşmeye İlişkin Görüş ve Taleplerini İçeren Raporu Yayımlandı
Kars TÜİK Bölge Müdürlüğü'nde Yaşamını Yitiren 6 Kamu Emekçisi İçin Başsağlığı
2014 yılı Mart ayı Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısında Alınan Kararlar
YATAĞAN VATANDIR, VATAN SATILAMAZ!
NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞANLARININ SEÇİM ÇİLESİ
Torba Yasa Yalanları
Cumhurbaşkanı’nın Cumhuriyet ve Demokrasi Rejiminin Gerektirdiği İlke ve Kurallara Uygun Davranmasın...
Zordur İnsan Kalmak
BÜRO-İŞ 19 MAYIS’TA ANITKABİR’E YÜRÜDÜ
ÜLKE TV GENEL YAYIN YÖNETMENİ ÖZTÜRK’E ATALARINI HATIRLATIYORUZ
Bütün Kötülüklerin Anasıdır Emperyalizm
BÜRO-İŞ TÜZÜĞÜ
HEPİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN
10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü
ALDIĞIMIZ HER NEFES ŞEHİTLERİMİZİN HEDİYESİDİR
Sosyal Medya:
Share

Önceki yazıyı okuyun:

Büro-İş 4. Olağan Genel Kurulu, 7-8 Mayıs 2016 tarihlerinde, saat 10:00'da Kent Otel'de (Mithatpaşa Cad. No:4/6 Yenişehir-Kızılay/ Ankara)  adresinde gerçekleştirilecektir....

Kapat