Bize Ulaşın

BÜRO-İŞ SENDİKASI
GENEL MERKEZ
Telefon :0 (312) 432 50 58
Faks : 0 (312) 432 50 56
Adres : MİTHATPAŞA CADDESİ 21/10 KIZILAY ÇANKAYA/ANKARA

4 Responses to Bize Ulaşın

 1. ERCAN KAZLI dedi ki:

  merhaba. Danıştay 5. Dairesinin 2013/7955 E sayılı kararı ile Görevde Yükselme Yönetmeliğinin bazı maddelerinin iptaline karar verilmiştir. Devlet Personel Başkanlığı iptal gerekçelerine göre yeniden düzenleme yaparak 23/7/2014 tarihinde yeniden yayımlandı. Sendikanız tarafından yönetmeliğin son şekline karşı itirazın oldu mu? Yönetmelikte hernekadar yapılacaklar olumlu bir şey miş gibi gösterilse de uygulamada yazılı sınava hiç bakılmıyor. Tamamen keyfi yazılı belgesi ve objektifliği olmayan sözlü notları ile insanlar mağdur ediliyor. Sizden bu mağduriyetlerin giderilmesi için yetkili organlar nezdinde girişimde bulunmanızı talep ediyoruz. Teşekkürler.

 2. Srdar dedi ki:

  Valilik bünyesinde bulunan Köylere Hizmet Götürme Birliği idari personeli sendikanıza üye olabilir mi?

 3. Şaban NAR dedi ki:

  657 sayılı memur olarak 1 yılı aşkın süreden beri çalışan bir arkadaşımızın asaleti hala tasdik edilmemiştir. Bu durumdaki arkadaşımız sendikamıza üye olabilirmi.

  • editor dedi ki:

   4688 sayılı Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun 11.04.2012 tarihli ve 28261 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Değişiklikle kamu görevlisi tanımı “Kamu görevlisi: Bu Kanun kapsamında yer alan kurum ve kuruluşların kadro veya pozisyonlarında istihdam edilenlerden işçi statüsü dışında çalışan kamu görevlilerini,” şeklinde değiştirilmiş olup, daha önceden aday memurların sendikalara üye olmalarını engelleyen mahiyetteki düzenleme ortadan kalkmıştır.

   Saygılarımızla
   BÜRO-İŞ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.